Cesta z Haputale do Nuwara Eliya

Srí Lanské vlaky se nám po přejezdu z Elly do Haputale zalíbily, do Nuwara Eliya železnice ale bohužel nevede. Vymysleli jsme však, že pojedeme do Nanuoya, což je jen pár kilometrů vedle a zbytek dojedeme autobusem nebo tuk tuky. Vzhledem k právě probíhajícím volbám nejezdila většina autobusů. Vlaků se ale žádné omezení týkat nemělo. Jaké bylo naše překvapení, když jsme dorazili na nádraží a bylo nám řečeno, že vlak byl zrušen z důvodu špatného počasí.

Radostnou novinku nám nejdříve oznámil řidič dodávky, který nás přes den vezl na Lipton’s Seat, do čajové továrny a na vodopád Bambarakanda, takže jsme informaci nepovažovali úplně za důvěryhodnou a radši se šli několikrát přeptat do nádražní haly. Ukázalo se, že nejspíš mluví pravdu a tak nám zbývali dvě možnosti. Čekat na pozdní večerní vlak a doufat, že pojede nebo znovu využít služeb našeho taxikáře.
image

Nakonec jsme se rozhodli pro druhou možnost a vzhledem k tomu, že větší část cesty pršelo jsme nejspíš udělali dobře. Cestu jsme navíc podpořili Arakem (místní kokosový rum) a hrou kontakt. Když jsme dorazili na místo, stále trochu pršelo a protože jsme byli v horách, byla i celkem zima. Ceny ubytování se navíc ukázali být vyšší, než jsme doufali. Protože je ale Srí Lanka jedna velká rodina, dovezl nás náš řidič k ubytování svého bratrance, kde nám domluvil celkem rozumnou cenu.
image

V našem novém ubytování, Sprout Hill, se nám také podařilo domluvit koupi piva na černém trhu, což by se nám normálně ve volební den nepovedlo. Náš večer jsme tedy zakončili plechovkou Srí Lanského Lion Beer a hrou kulečníku ve sklepě, kde jsme měli dovoleno pivo ilegálně vypít.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..