Cestovní horečka – Argentina volá

Problém #1

Pomalu a jistě začínám panikařit. Jak mám narvat věci na půl roku do jednoho kufru?! A ta pravá panika začíná, když si (napodruhé a konečně správně) zvážím kufr. Váha ukazuje něco málo přes 19 kg. Můj limit je 20. Nechtějte vědět, co všechno ještě není uvnitř.

IMG_1611.JPG
Jeden kufr nestačí… (pozn. autora – v reálu je kufr větší a monitor zůstane doma ;))

(Ne)ztracená na cestách

Jako všichni tady miluju cestovaní. A jako všechny tady i mě čeká jedna velká cesta… doufám, že ne tolik ztracená. Můj cíl je jasný – Argentina. Město Rio Cuarto v provincii Córdoba.

Argentina_location_map.svg-2.png
Můj domov  na následujících 5 měsíců!

 

Snili jste někdy o tom, že byste se na střední škole vypravili, ať už na jakkoli dlouho, studovat do zahraničí? Mně se ten sen splnil. A všechno mi to začíná přesně… za 2 dny!

AFS a jak jsem se rozhodla pro Argentinu

Něco přes jeden rok dobrovolničím v organizaci AFS, která zprostředkovává studium v zahraničí pro studenty středních škol v široké škále zemí po celém světě.
Není to zrovna lehké odolat, v tak multikulturním prostředí… a asi to taky máme v rodině (viz brácha Lukáš).  A tak jsem se začala zajímat, jaké jsou možnosti pro mě.

Latinská Amerika mě lákala,  o tom žádná, ale je pochopitelné, že jsem se zprvu pídila po nějaké bližší zemi. JENŽE – jediná má podmínka byla, že bych chtěla jet na půl roku. A každá země AFS, otevírající svou náruč zahraničním studentům má jiné věkové hranice pro přijetí (odvíjí se to většinou od školního systému v dané zemi). A tak to dopadlo, že pro starý pívo, jako jsem já, byla jen jediná možnost – Argentina.

Nebudu vám tu ani říkat, kolik to stálo přemlouvání… ale on když si člověk něco fakt moc přeje, většinou se mu to splní. :)))

20150708200758_fck.jpg
AFS – connecting lives, sharing cultures

A tak se těším, že budu sdílet zase trochu jiný pohled na další zemi – pohled člověka, který bude bydlet v jedné z tamních rodin ;)!

 


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..