Chrámy, vedro, pivíno a hmyzí speciality

Právě sedíme ve vlaku a jedeme pryč z Bangkoku směr Ko Tao, takže jak lépe využít necelých 9 hodin cesty než shrnout zážitky za poslední dny.

Přesun a následující pobyt na Ko Tao byl celkem rušný, takže se tímto omlouvám, ale post jsem zvládl dopsat až v taxíku, kterým teďka jedeme z hlavního města Srí Lanky – Colomba do naší cílové destinace Arugam Bay.

První plánovanou zastávkou po památkách v Bangkoku byl zlatý chrám postavený na hoře (spíš kopečku). Wat Saket, jak se chrám jmenuje byl příjemným začátkem dne a to ne jen kvůli výborné kavárně, která je těsně pod vrcholem.

   

Následovala procházka směrem k hlavnímu palácovému komplexu. Nejen kvůli vyšší ceně vstupného (375 korun, jinde okolo 15), ale i davu turistů jsme se rozhodli nejdříve navštívit chrám Wat Pho, kde se nachází fakt velký ležící budha (na fotce v pozadí za holkama).

      

K závěru dne jsme měli přes Pepovu kamarádku Marijke rezervovanou večeři s ukázkou tradičního thajského tance. Super zážitek a hlavně spousta srandy po tom, co jsme se s klukama přidali k tancování a učili thajky nové „taneční kroky“ – určitě se tu později objeví nějaké vtipné videjko.

Najedení jsme měli v plánu vyrazit někam za zábavou, aby poslední večer Michala a Vendy stál za to. To nakonec úplně nevyšlo – do vyhlídnutého klubu byl dress code pro kluky, takže nás v šortkách nepustili. Holky to ale měli jednodužší – vstup zdarma (kluci cca 200 korun) a k tomu ještě 3 drinky taky zadarmo. Holky to šli otestovat, ale dohodli jsme se, že nebudeme trhat partu. Bohužel jsme už nebyli schopni se domluvit na alternativě a po pár hádkách jsme se vydali zpět na hostel.
Ráno jsme chvilku dospávali, následovalo rozloučení s Michalem a Vendy, kterým letělo letadlo na Krabi (trochu jiné ostrovy v Thajsku, než jme měli v plánu my). Dopoledne jsme strávili procházkou parkem, kde měli být volně varani – a taky byli. Půjčili jsme si šlapadlo a projeli se po jezírkách v parku. Odpoledne jsme se šli mrknout do největšího IT obchodu v Bangkoku, ale hlavní událost jsme měli naplánovanou na večer. Návštěva night marketu stála fakt za to! V Khao San Road bylo snad všechno – od klasické večeře Pad Thai, přes ochutnávku hmyzáků (vyzkoušeli jsme bamboo červy, škorpiona a žáby).

   

Kromě jídla a oblečení se dalo koupit všeliaké kopie softwarů a her, ale hlavně nás zaujala možnost si nechat udělat snad jakýkoliv falešný průkaz na počkání (kromě pasu – to je prý nelegální).
  
 

A aby toho nebylo málo, tak nechyběly ani kluby a bary, kde jsme nakonec i skončili.

         

Po pařbě v Bangkoku se nikomu moc nechtělo vstávat, ale check out ve 12 byl dostatečná páka a tak jsme se rozhodli, že před večerním vlakem ještě stihneme navštívit floating market. Když jsme se ale dostavili na dok, zjistili jsme, že vyhlídnutý market je otevřen jen přes víkend a jinak ostatní nestojí za to. Dopadlo to tak, že jsme ten den nestihli nic a málem ani vlak. Nějak se nám (hlavně mě) zarylo do hlavy, že jedeme v 19:30, ale nakonec to bylo 18:30. Po zběsilém sprintu stíháme vlak na přesnýše a čeká nás noční přesun do Chumphonu odkud pokračujeme autobusem a nakonec lodí na ostrov Ko Tao.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..