Feliz Pascua//Veselé Velikonoce!

Hola!

Tak Vám jdu konečně zas něco málo napsat a ukázat, jak se (ne)slaví Velikonoce v Argentině. Jak už jsem asi zmínila dřív, Argentina je plná katolíků – wikipedie uvádí, že se ke křesťanství hlásí před 90% obyvatel!  A jak jistě všichni vědí, Velikonoce (španělsky Pascua) jsou svátkem křesťanským a tak se tu rozhodně neopomíjí. Jenže já jsem v rodině, kde čte bibli jen maminka a do kostela se nechodí…

Nic to nemění na tom, že jsme měli volno ve škole, jupijou! (Jo, začla mi škola! Ale o tom až v dalším článku :)) Čtvrtek, pátek a víkend k tomu. Co budem dělat?

 

IMG_2416.PNG
Bueme jíst? O:) #duolingo

 

Lidi tu hrozně rádi odpočívají, vždy když můžou. To dokonale dokazuje siesta, kterou jsem se stále nenaučila „spát“… Maminka s tátou si ale moc neodpočinuli, protože se (snad brzy) budeme stěhovat do nového baráku a oni využili volna na malování. No a my s Agus odpočívaly… a vařily! 😉 ((Důkaz bohužel nemám :D))

Na Velký pátek se nesmí jíst podle tradice maso – pouze ryby. Tak jsme se přesunuli do domu tety a táta vařil španělskou paellu – výbornou rýži s paprikou, rajčaty, pórkem a mořskými plody, omnomnom.

IMG_2399.JPG
Paella v procesu ! 
IMG_2400.JPG
A na talíří… se sklenkou Malbecu  nejenejnej. 

A já si odpoledne zpříjemnila ve společnosti AFS slečen tvořením tradičních velikonočních dopisů (tradice z Dánska – zhruba týden před Velikonoci vytvoříte vystříhané ozdobné dopisy a napíšete na ně básničkou něco ve smyslu, že se vám ztratilo jméno a člověk, kterému potají dáte dopis např. do tašky musí podle teček, odpovídajících vašemu jménu uhádnout, kdo mu dopis dal – když neuhádne, musí dát na Velikonoce čokoládové vajíčko člověku který mu dopis dal) a popíjením maté. Původně jsme chtěly tvořit čoko vajíčka, jak je tady v Argentině zvykem, jenže to bychom nesměly zapomenout, že v pátek jen tak někde čokoládu odpoledne nekoupíme 😉

IMG_2421.JPG
Melike je stejně nejkrásnější 😀 a my zcela normální 😉
IMG_2404.JPG
Dánská tradice – tvoření velikonočních dopisů 🙂
IMG_2418.JPG
Ale jo, umíme se tvářit i celkem dobře 🙂 #afseffect 

V sobotu už ale na tvoření „huevos de Pascua“ došlo! Se ségrou jsme udělali 3 obří a kolik bylo těch malých netuším. Málo rozhodně ne ;)! A věřte nebo ne, už nechci čokoládu ani vidět!:D

IMG_2431.JPG
Homemade! ^^
EKHN5913.jpg
Protože #AFS . <3
IMG_2436.JPG
A Zuzanka si hrála…:)

Neděle a (trochu na mé přání O:)) ASADO! <3 Kolem 11h jsme vyrazili opět do baráku tety, tentokrát spolu s babičkou a protože tady všechno dlouho trvá, kolem 14-15h jsme si cpali pupky asaaaadem. Jo, tohle je moje. A žádné jídlo tady se neobejde bez dezertu, takže potom každý spořádal svoje čokoládové vajíčko a ovocný salát. A za další půl hodinu jsme rozbili i to obří vajco. Ajajaj.

GOPR1329.JPG
Asado v procesu a můj strejda k tomu 😀 <3
IMG_2469.JPG
Sluníme se s číčou ^^

 

IMG_2476
Teta se snaží zachránit malého psíka z ulice… tak držte palce. <3 
IMG_2489.JPG
Postre//Dezert. 

Konečně jsem se taky koukla kde pracuje táta – ve firmě která dělá skla do oken, do dveří, zrcadla apod. A pak jsme se šli projít k jezeru, teta se vrátila domů pro maté a odpoledne/podvečer jsme strávili popíjením maté u jezera a ujídáním Rosca de Pascua (takovej sladkej chleba, za mě nic moc).

IMG_2510.JPG
Rosca de Pascua
IMG_2507.JPG
Válení u jezera až do dopití maté ^^

Pondělí už tu volné není, takže všichni hezky do práce a do školy! Jen doufám, že budu i tak zdravá, když mě nikdo nevyšlehal ;)!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..