Hải Vân Pass: Nejkrásnější silnice na světě

Nebo to alespoň tvrdí Top Gear ve svém speciálu z Vietnamu. Ale fakt, jeli už jsme přes spoustu fakt pěkných cest ve spoustě zemí, přesto když jsme jeli po téhle, několikrát jsem si neodpustil prohlásit „Wow!“.

Samotný průjezd průsmyku Hải Vân zabere necelou hodinku, což je v zásadě dobře, protože vám nestihnou vypadnout oči z důlků a my jsme nestihli zmoknout. Na rozdíl od jihu Vietnamu, kde touhle dobou neprší vůbec, tady ve střední části už o déšť není nouze a nějaká ta sprška na nás číhá skoro každý den.

Po silnici se občas procházejí krávy
Po silnici se občas procházejí krávy

Na dnešek jsme ale měli štěstí, předpověď tvrdila, že deště se dočkáme až odpoledne a kupodivu se tak i stalo. Díky tomu jsme přesun ze slunného pobřeží nahoru do hor přežili ve zdraví a nezmrzli. Chladněji bylo akorát když jsme vjeli do mlhy, ale to jsme naštěstí díky viditelnosti srovnatelné se stavem po deseti pivech jeli tak pomalu, že jsme nakonec ani bundy nevyndali.

Chtěl jsem si dát s Honzou fotku, ale to ho bohužel nebaví...
Chtěl jsem si dát s Honzou fotku, ale jeho to bohužel nebaví…

Projížděli jsme klikatou silnicí a nestačili se divit jak se nám Vietnam mění před očima. Chvíli jsme koukali na oceán a pláže, chvíli na hory a mlhu, která přetékala přes sedlo mezi nimi a pak kolem nás projel kamión plný prasat. Tři patra prasat! Volně na silnici pak pobíhaly kozy a narazili jsme taky na menší stádo krav.

Tohle za to prostě stojí!
Tohle za to prostě stojí!

Občas se prostě vyplatí nejezdit po hlavních silnicích. Proč? Přece protože je to sice dál, ale zato je to horší cesta 🙂


Posted

in

by

Tags:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..