Istanbul #2 – Islám rules

Tak dneska minimálně za mě dosti přelomový den, co se týče pohledu na muslimskou kulturu! Ale tohle téma budu radši pak probírat u piva 😉

Jinak jsme stihli snad projít všechno a ještě k tomu něco navíc. Cílem dne byl určitě Beyazit (Grand Bazaar), ale předtím jsme se tihli mrknout na Istanbulskou univerzitu (úvodní foto) a největší mešitu, co jsme  zatím byli – Süleymaniye

No a právě návštěva této mešity mě přiměla se více zamyslet. Součástí celého komplexu je nemocnice, ozdravovna a lázně.

 To by asi nebylo nijak zvláštní, ale konkrétně celá nemocnice je specializovaná na gynekologii a aby toho nebylo málo je free of charge. 

Doteďka jsem si myslel, že to tu ženský nemají moc lehké…

Další zastávkou byl velmi očekávaný bazar, který tedy velmi zapůsobil, ale asi tak na prvních 10 minut. Protože i když se jedná o nekonečné množství uliček se všemi možnými i nemožnými krámky, tak přesně po těch 10 minutách jste viděli vše a už se to bude následujících x hodin, které tam můžete strávit jen opakovat… Fotku sem určo nějakou Evča, ta následující je z vnitřku jedné z mnohých mešit u bazaru (konkrétně Nuruosmanyie).

 

Následoval obídek, co jiného než kebab a jelikož jsme měli ještě spoustu času vypravili jsme se kouknout do parku (Gülhane). Tripadvisor nám napověděl, že je poblíž archeologické muzeum a jelikož jsme si chtěli ostatní „hlavní“ atrakce nechat na zítřek tak jsme neváhali. Určitě tušíte, že to muselo být fajn, takže jen zmíním, že tam mají celkem fajn kavárnu.

No a následovala cesta směr hotel okolo dvou hlavních mešit, které máme v plánu na zítřek se zastávkou na véču (zase kebab) v Sofa cafe, které můžeme jen doporučit.

Teďka už chillujeme na pokoji a nemůžeme se dočkat zítřka, jen kdyby ta klimoška byla trochu míň na hovno. Osobně v Asii asi chcípnu…


Posted

in

by

Komentáře

2 komentáře: „Istanbul #2 – Islám rules“

  1. RJ

    Teda mešity paráda,kam se hrabou naše kostely.
    Evi,ten šátek je koupený nebo ho pučovali v mešitě?

    1. Evča

      V menších mešitách půjčujou, dokonce i dlouhé sukně, v těch velkých turistických se chodí bez šátku a nemusíš nít ani dlouhou sukní, jinak se se ještě vyzouvá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..