Kde koupit české pivo na Taiwanu?

Každý z nás to určitě zná. Tu chvíli, kdy vám začně chybět české pivo. Přijedete do cizí země, jste nadšeni změnou a uživáte si odlišnou kulturu. Po čase vám ale začně chybět domov a věci, na které jste byli zvyklí. A v případě nás Čechů je jednou z takových věcí často pivo. Takže kde a jak se dá trocha toho zlatavého moku z domova na Taiwanu sehnat?

České pivo v Kaohsiungu

Kaohsiung je největší město jižního Taiwanu. Celkově pak druhé největší. Není tedy divu, že zde pobývá mnoho Čechů. Někteří z nich krátkodobě, někteří dlouhodobě a někteří dokonce trvale. Poptávka po českém pivu tu tedy existuje.

Nákupní centrum Dollars

Nedaleko od Kaohsiung Areny se nachází obchodní centrum Dollars. Seženete tu mimo jiné lahvovou Plzeň. Pokud budete mít štěstí na akci, potěší vás cena 89nt (70Kč). Mimo akci počítejte se 149nt (115Kč).

české pivo Plzeňský prazdroj v akci
Plzeňský prazdroj v akci za 89nt (70Kč)

Za 99nt (75Kč) tu pak pořídíte Budvar. Kromě českého piva tu najdete také německý Erdinger a další. Vedle piv je rovněž poměrně bohatá nabídka importovaných vín.

české pivo a německý Erdinger
Vedle Plzně narazíte také na Budvar či německý Erdinger

Maďarsko-česká restaurace

V Magyar Restaurant 馬扎爾東歐餐館 je za cenu 150nt (115Kč) k dostání lahvová Plzeň případně plechovka Budvaru. Kromě piva si zde můžete užít i některé z tradičních českých či maďarských pokrmů. Namátkou třeba guláš nebo svíčkovou. Stejně jako za pivo si i za jídlo ale připlatíte. Cena většiny pokrmů přesahuje 300nt(230Kč).

Family Mart

Občas se také objeví plechovka Budvaru v Family Martu. Pravděpodobně bude stát okolo 80-90nt. Nikde jinde než v Kaohsiungu jsem ale Budvar v žádné síti večerek neviděl. Budete si také muset dát pozor, jestli kupujete český Budvar nebo americký Budweiser.

Liquor store u Aozhidi parku

V Liquor store na Mingcheng 3rd Rd mají Plzeň a Budvar. Až tam zavítáte na nákup, dejte vědět jaké jsou ceny 😉

České pivo v Taipei

Ani Taipei, hlavní město Taiwanu nezůstává pozadu. Pryč jsou doby, kdy jedinou šancí na získání českého piva byl beer festival.

Bar Prozac Balcony

Podle diskuze na Facebooku můžete v Taipei zajít dokonce na točenou Plzeň! Měla by na vás čekat v baru Prozac Balcony, který se nachází nedaleko zastávky MRT Technology Building. Počáteční nadšení z točené Plzně zkazí asi jen cena 250nt (190Kč).

Carrefour

Bydlíte v Severní části Taipei nebo vám nevadí projet se červeným metrem? Můžete zajet do Carrefouru u stanice MRT Zhishan. Až dojedete na místo, vyjděte východem číslo 2. Bude tu na vás bude čekat plechovka Budvaru za 75nt (55Kč). Jako bonus můžete koupit i české preclíky.

Addiction Aquatic Development

Rybí market nedaleko centra. Součástí trhu je také restaurace. Mají tu lahvovou i točenou Plzeň. Malá by měla být za 100nt (75Kč). Oproti Prozac Balcony tedy nějakou tu korunu (dolar) ušetříte.

České pivo v Tainanu

Drifters bar & grill

V téhle hospůdce by údajně měli mít točenou Plzeň. Podle nápojového lístku to ale vypadá jen na lahváče. Cena je stejná jako v případě Maďarsko-české restaurace v Kaohsiungu – 150nt (115Kč). Najdete ji poblíž vlakové zastávky. Jestli se tam vydáte, dejte vědět jestli mají i točené nebo jen lahváče.

Víte kde ještě sehnat české pivo?

Dejte vědět ostatním do komentářů nebo přímo mě na Facebooku. Určitě tím potěšíte další krajany, kteří české pivo na Taiwanu postrádají.

Komentáře

2 komentáře: „Kde koupit české pivo na Taiwanu?“

  1. Niekde v Tainane je bar, kde maju capovanu plzen za $150 ak sa nemylim. Opytaj sa Gabiny, jej frajej vie kde to je.

    1. Tak jsem se na to ptal a měl by to být Drifters bar & grill. Podle webovek to ale vypadá, že mají jen lahváče. Každopádně alespoň něco 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..