Konec surfování – jedeme z Arugam Bay autobusem do Elly

Naše návštěva Srí Lanky se pomalu blíží ke konci. Pobyt v Arugam Bay jsme ukončili surfováním na Whisky Pointu při západu slunce a další den ráno se začali přesouvat do Elly.

image

Optali jsme se na autobusy majitele našeho ubytování, který nám sdělil, že autobus do Elly jel jeden ráno a další už nejede. Jediná možnost prý je se dvěma přestupy a každý autobus nás prý bude stát asi 200 rupií. Ochotně nám ale nabídl, že nás tam za 750 rupií na osobu odveze dodávkou. Moc se nám to nezdálo, tak jsme vyrazili do Pottuvilu na autobusovou zastávku.

Na zastávce se nás všichni ptali kam chceme jet a začali nám tvrdit, že tam nic nejede a nabízet nám taxi. Jejich nabídka 10 000 rupií za dodávku se nám ale ani po slevě na 6000 nelíbila. Když dorazila druhá část naší party tuk tukem, byl na místě už i Amir, kterému jsme tuk tuk vrátili a rozloučili se s ním.

image

Do 10 minut jsme nasedali do autobusu, který nás měl odvézt do Monaragaly, což je vesnice asi na půl cesty do Elly. Cesta nám zabrala necelé dvě hodiny a když jsme dorazili, čekal už na místě navazující autobus až do Elly. A pak, že nic nejede. Za první autobus jsme dali 107 rupií a za druhý 120 na osobu. Celkem tedy ani ne 230 rupií (asi 45 Kč) za 130 km dlouhou cestu.

image

Když jsme se blížili Elle, stoupali jsme do hor a užívali jsme si krásné výhledy. Tedy alespoň ti, kteří seděli na správné straně autobusu. To se mi sice nepoštěstilo, ale alespoň jsem na chvíli zahlédl vodopády Rawana Falls. Ke konci byla silnice trochu rozbitá, ale odvážný řidič nás dovezl bezpečně až do cíle.

image

image

Poté, co jsme dorazili, jsme začali hledat ubytování. Většina zařízení měla plno nebo volný jen jeden pokoj pro 2 nebo 3 lidi. Nás je ale 8, takže se nám hledání trochu protáhlo. Nakonec nám majitel Freedom Inn poradil ubytování Holiday Homes jeho manželky. Tam byl volný jeden pokoj se dvěma manželskými postelemi.

image

S majitelkou jsme se ale dohodli, že nám na zem dá ještě dvě další matrace a můžeme využít i gauč. A tak jsme se v osmi lidech vyspali v jednom pokoji pro čtyři.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..