Krabi – malý ráj ve velkém Thajsku

Bílé písečné pláže, útesy, nesčetně ostrůvků v moři, rybičky co se nechávají krmit doslova z ruky a dokonce opice na pláži – přesně to jsou Krabi.

image

Potom, co jsme navštívili pár ostrůvků, jsme si nenechali ujít ani nádhernou Railay Beach, na kterou nejde dojet jinak než lodí. Nudný moderní motorový člun, kterému se zde říká fastboat jsme vyměnili za dřevěnou bárku, které podle motoru s charakteristickou dlouhou tyčí s lodním šroubem na zádi, říkají longtail.

Na pláž jsme dojeli dopoledne a chvíli jsme se slunili. Když jsme ale snědli skoro všechno jídlo, které jsme měli s sebou a přešlo to největší vedro, rozhodli jsme se si půjčit kajaky.

image

Přojížděli jsme se podél pláže ale zejeli jsme i k nedalekým ostrůvkům. Projeli jsme jeskyní, úžinami okolo útesů a nakonec se zajeli podívat i na vedlejší Tonsai Beach, kde je spoustu horolezeckých cest a tak tam mnoho lidí chodí lézt po skalách. Naštěstí jsme tam ale neviděli opice, které hojně okrádají méně odvážné turisty na konci Ao Nang Beach.

image

Když už jsme cítili, že je čas na večeři a nechtělo se nám platit přepálené turistické ceny za jídlo na Railayi, vrátili jsme se zpět do Ao Nangu. Jak jinak než longtailem.

image

K večeři jsme si dali Pad Thai – tradiční thajské nudle s kuřecím masem a jako desert chobotničkový špíz. Teda Vendy, já jsem si dal trapně kuřecí.

image

Pak už akorát zabalit a ráno hurá na Srí Lanku, kde se zase sejdeme se zbytkem party.


Posted

in

by

Komentáře

Jeden komentář: „Krabi – malý ráj ve velkém Thajsku“

  1. […] chodí sednout na pivo či nějaký drink a pozorují západ slunce. Ten se sice tomu, který jsme zažili v Thajsku na Krabi rovnat nemůže, i tak za to ale […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..