Krabi – ostrůvky a bílé písečné pláže

Po pár dnech v Bangkoku se naše parta na chvíli rozdělila a já s Vendy jsme odletěli na Krabi. Ostrovy, nacházející se na západním pobřeží zhruba uprostřed Thajska, kde se natáčel film o Jamesi Bondovi – Muž se zlatou zbraní.

Zbytek party se rozhodl navštívit ostrovy na východním pobřeží Thajska a to mimo jiné proto, že na Krabi je momentálně období monzunových dešťů a na východě by mělo pršet prý o něco méně. Po příjezdu jsme ale zjistili, že to s tím deštěm vlastně zas tak zlé není.

Jeli jsme na výlet lodí a naše první zastávka byla Phra Nang Beach s bílým pískem a krásným výhledem.

image

Dále jsme se zajeli podívat na Chicken Island, jehož jedna část připomíná hlavu kuřete. Kousek od něj jsme také od našich průvodců dostali brýle a šnorchl a zaplavali si mezi rybkami a koráli.

image

Další zastávkou byl ostrov Tup, ze kterého se dá na Chicken Island dobrodit (voda je asi po pas) a na vedlejší ostrůvek při odlivu dojít dokonce suchou nohou!

image

Posledním ostrůvkem, na který jsme se podívali byl Koh Poda, na kterém okolo bílých písečných pláží plavalo spoustu rybyček, které se nechávaly krmit.

image

Jediné, co nám Krabi trochu znepříjemňuje jsou medúzy, jejichž žahnutí jsme se bohužel nevyhnuli a nachlazení ze všudypřítomné klimatizace…

image

Jinak je to tu ale fajn a heslo rezortu „Krabi – once is not enough!“ vůbec není mimo mísu. Jen kdyby nechtěli 400 Bathů (300 Kč) / osoba / den za vstup do národního parku (což jsou všechny ostrovy atd)…


Posted

in

by

Komentáře

Jeden komentář: „Krabi – ostrůvky a bílé písečné pláže“

  1. […] co jsme navštívili pár ostrůvků, jsme si nenechali ujít ani nádhernou Railay Beach, na kterou nejde dojet jinak než lodí. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..