Lipton’s seat – čajové plantáže

Večer před naším výletem jsme si domluvili (Pepa domluvil, za super cenu…) dodávku, která nás na Lipton’s Seat odveze. Vyrazili jsme brzy ráno, což se později ukázalo jako velmi moudré rozhodnutí. Cesta byla úzká a každé setkání s protijedoucím vozidlem bylo trochu jako sedět na horské dráze, s tím rozdílem, že nevíte jak to dopadne.
image

Naštěstí řidič, kterého Pepa domluvil, vypadal jako ostřílený místňák a trasu nejspíš nejel poprvé. Přestože to občas vypadalo nebezpečně, dovezl nás v pořádku do cíle a cestou navíc občas lámanou angličtinou upozorňoval na zajímavosti, kolem kterých jsme projížděli.
image

Mára sedíce u okénka si cestu užíval a poctivě natáčel. I přesto byla ranní únava stále znát a ne všechny cesta bavila.
image

Těsně před příjezdem na Lipton Seat nás řidič upozornil, že musíme zaplatit lístek. Moc jsme to nechápali a naše dodávka pokračovala dále v cestě. V zápětí nám to došlo, když jsme míjeli závoru a budku, kde se vybírají peníze za vjezd. Přijeli jsme úplně první, budka byla ještě prázdná, takže se žádné placení nekonalo a my dorazili až do cíle.
image

Podívaná to byla nádherná. Byli jsme vysoko v horách, všude kolem rostl čaj a protože byly dnes prezidentské volby, tak plantáže zely prázdnotou, místo aby na nichž pracovali sběračky.
image

Nejvíc nás však překvapil asi 13 letý místní klučina, který za námi přišel a uvítal nás slovy „Ahoj, dobrý den, jak se máte?“. Někteří z nás k němu zašli na čaj a ode mě dostal na památku čepici.
image

Pomalu doráželi další a další lidé. Někteří autem, někteří tuk tukem a někteří dokonce pěšky. Byl tedy ten správný čas nasednout do našeho závodního speciálu a vyrazit na cestu zpět.
image

Když jsme projížděli kolem závory, výběrčí už byl na místě. Stačilo na něj ale zamávat, usmát se a vesele nás nechal odjet, bez toho aniž by chtěl zaplatit. Při sjíždění dolů jsme potkávali mnohem více vozidel, než při výjezdu nahoru, pročež jsme byli o to radši, že jsme vyrazili tak brzo a nemuseli se jim vyhýbat také cestou nahoru. Pod hřebenem jsme také navštívili čajovou továrnu.


Posted

in

by

Komentáře

2 komentáře: „Lipton’s seat – čajové plantáže“

  1. […] zpět z Lipton’s Seat jsme projížděli čajovými planážemi a kolem továrny, ve které se čaj zpracovává. […]

  2. […] novinku nám nejdříve oznámil řidič dodávky, který nás přes den vezl na Lipton’s Seat, do čajové továrny a na vodopád Bambarakanda, takže jsme informaci nepovažovali úplně za […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..