První dny a týdny v novém světě

Poté, co nám uklízeči v bytě uklidili povodeň, vydala jsem se na metro, abych se sešla s Davidem. Na recepci jsem se zeptala na směr, byla jsem upozorněna že cesta trvá asi čtvrt hodiny a šla jsem. A šla a šla a šla, čtvrt hodiny, dvacet minuty, půl hodiny, a metro stále v nedohlednu. Ve 46 stupňovém vedru jsem byla asi jediný člověk pohybující se na ulici. Po 45 minutách jsem dorazila konečně k metru. Uplně promočená potem (jak kdybych vyšla zrovna z bazénu), až se za mnou lidé otáčeli 🙈.
Po další půl hodnině jsem dorazila na slmuvenou zastávku (Burj Khalifa/ Dubai Mall) a odtud už společně jsme se vidali směr Burj Khalifa. Po cestě obchoďákem jsme šli kolem velikého dlouhého akvária, kde jsou různé druhy malých i větších ryb, vodopádu se sochami mužských těl a Victoria’s secret 😍 (kluky to možná moc neuchvátí, ale holky vy víte 💝) 

Před Burj Khalifou jsme se fotili jako správní turisti, prošli si okolí a po pár hodinách se vydali zpět „domů“.


Další den jsme se museli v 7h ráno dostavit na hlavní ředitelství (budíček v 5 ráno/ 3 ráno českého času nic moc). 

Všichni jsme byli usazeni v obrovské posluchárně a celý den se seznamovali s našimi instruktory, managery a hlavně se svými budoucími kolegy. V jeden termín se nás připojovalo téměř 120 z 46 různých zemí. Byli jsme rozděleni do několila skupin, ve kterých budeme po zbytek výcviku a právě tito lidé se nám stanou naší novou Dubajskou rodinou. 

Naše skupina – Dubajska rodina🙂

*Jen tak pro zajímavost, kromě toho, že jsme z různých zemí, různých kultur, je tu i různorodost předchozích povolání : studenti, shop assistenti, zdravotní sestry, učitelky jazyků, učitelky ve školce, SNIPER (z Bosny) 😯, kontrolorka jídla, módní poradkyně, ale i pár letušek z jiných společností.

Odpoledne, než jsme se rozutekli „domu“, jsme si v knihovně vyzvedli náš učební materiál. Dvě šílené bichle, které jsme si řikali, že se snad ani nedá stihnout naučit (o měsíc později – už nám zbývá jen poslední kapitola) 🎉🎉.


Další tři dny jsme se seznamovali se společností a místní kulturou, jinak jsme měli volná odpoledne. Poté jsme se přesunuli do školy, kde jsme první dny dělali různé aktivity ve skupinách a učili jsme se, jak je důležité respektovat ostatní a jejich kulturu. Tyto dny byly oddychové a zábavné (ne že by to později nebyla sranda).

Následujícich 14 dní jsme se učili dva druhy letadel : Airbus A380 a Boeing 777. Tyto dny byly plné legrace, ale hlavně nervů, stresu, málo spánku, neustáleho učení, praktických zkoušek a dvou velkých písemných zkoušek. Učili jsme se bezpečnostní a nouzové jednání, druhy vybavení a jejich kvantitu, demonstraci a postavení cabin crew při ní a oblasti odpovednosti za pasažéry. Tento blok nesl zkratku SEP (Safety a Emergency Procesures) a byl to ten nejtěžší blok z celého výcviku. Téměř celá skupina jsme ho úspěsně zvládla a mohli tak slavit. Asi 3 skupiny jsme se domluvily a šli oslavovat do clubu Warehouse (Pěkný, ale přplněný klub. Mnoho místních chlapů zírajících a divně se usmívajících na mladé holky, nám to trochu kazili)

Návštěva místní mešity s přednáškou o islámuKouř v kabině
Nouzové
přistání na vodě 🌊🏄🏼😃
DemonstraceZasloužená 3m pizza po dokončení všech zkoušek SEP 😍🍕

V neděli jsme si vyzvedli uniformy (konečně) 🙏👸, a začali další výcvikový blok – GMT (Group Medical Training), ale o tom zase příště 🤓


Posted

in

by

Tags:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..