Saigon: Jak správně začít cestu přes Vietnam

Ráno dosedáme na letiště v Saigonu aka Ho Chi Minh City, vylézáme z letadla a první co nás čeká je fronta na imigračním. Všechno máme připravené předem, takže by to měla být rychlovka – omyl.

Na imigračním budete potřebovat zvací dopis, my jsme dali na radu Čecha ve Vietnamu a objednali si ho na cheapvietnamvisa.net za 8USD. Dorazil asi za 2 dny a žádné komplikace se nekonaly.

Další věcí co budete potřebovat je vyplněný formulář s žádostí o vízum. Přijde vám mailem spolu se zvacím dopisem a když si jej vytisknete předem, ušetříte si vyplňování na letišti. Na formulář budete potřebovat jednu fotografii pasového formátu a to i přes to, že všude tvrdí, že jsou potřeba dvě. Zároveň není třeba se stresovat s požadavkem na rozměr 6×4 cm – bohatě postačí klasická pasová fotografie českého formátu.

Jako poslední věc nezapomeňte hotovost. Single entry visa na 30 dní stojí 25USD a přímo v USD je také nejlepší na letišti zaplatit. Nespoléhejte se na to, že si hotovost vyberete až na letišti – bankomaty jsou až za imigračním. Když budete mít větší bankovku, tak vám na ní v pohodě vrátí (v dolarech).

Chvíli to zabralo, ale nakonec jsme se dočkali
Chvíli to zabralo, ale nakonec jsme se dočkali

No a pak už jenom čekáte a čekáte a čekáte… Naše čekání trvalo asi dvě hodiny. Vzhledem k tomu, že jsme přiletěli jedním z prvních letů, tak fronta ještě nebyla nijak extra dlouhá. Tipnul bych si, že kdo přiletí později, počká si i několik hodin.

Imigrační nakonec vyhodnotilo, že pro Vietnam nepředstavujeme hrozbu, víza nám udělilo a my jsme si došli pro tašky a konečně vyrazili ven z letiště. Od kamaráda z Taiwanu jsme měli tip na hostel Vietnam Inn Saigon, takže jsme si hned na letišti zavolali Uber a vyrazili se ubytovat. Cesta z letiště až na hostel stála asi 100Kč. Jedna noc v hostelu vyjde na 8USD a v ceně je ráno snídaně a večer dvě pivka v baru na střeše, odkud je skvělý výhled na město.

V Baru na střeše se nám líbilo
V Baru na střeše se nám líbilo

No a pak jsme začli řešit, jak se dostaneme na sever do Hanoi. Půjčit motorky nás sice napadlo, ale půjčení v Saigonu a vrácení v Hanoi se ukázalo jako nereálné. Naštěstí nejsme první, kdo řeší tenhle problém a řešení je více než jednoduché. Motorku si prostě koupíte. A protože obráceně z Hanoi do Saigonu taky jezdí spoustu lidí, není problém nějakou sehnat od jednoho z backpackerů, co zrovna dorazil se severu.

Obecně se doporučuje vsadit na manuály nebo poloautomaty, protože se méně kazí a případné opravy jsou levnější, než u automatických skůtrů. Nejčastější motorka, co uvidíte je Honda Win, respektive její čínská kopie. Originál by se měl poznat podle toho, že nemá elektrický startér. Už se sem ale nedováží, takže jich je málo a jsou staré.

Na tacháči 120, v očích smrt. Snad to nějak dopadne :)
Na tacháči 120, v očích smrt. Snad to nějak dopadne 🙂

S koupí motorky jsme se všichni nakonec vešli do 250USD. Pořídili jsme jednu Hondu Win, která je asi Vietnamské výroby s Japonskou licencí přímo od Hondy, jednu Hondu Win, která je nejspíš klasická Čína a jeden poloautomatický skůtr. Ještě to bude chtít rychlou návštěvu servisu, ale naše cesta může začít!


Posted

in

by

Tags:

Komentáře

Jeden komentář: „Saigon: Jak správně začít cestu přes Vietnam“

  1. […] ledna a naším hlavním cílem bylo pořídit na tu naší cestu nějaký ty motorky. To se nám povedlo kupodivu celkem rychle, takže jsme v Saigonu stihli ještě obejít pár památek a checknout centrálu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..