Vodopád, koupačka a skoky do vody

Moře je sice fajn, ale řekli jsme si, že zkusíme něco nového. Rychlý průzkum internetu ukázal, že na Taiwanu je plno vodopádů. Aby taky ne, když většinu ostrova pokrývají hory. Jeden vodopád jsme tedy vybrali a vyrazili obhlédnout situaci.

Lukáš natěšený na vyjížďku na vodopád
Lukáš natěšený na vyjížďku na vodopád

Vodopád milovníka George

Volba padla na Lover’s Gorge Waterfall. Cesta z kampusu NSYSU na motorkách nám zabrala asi dvě hodiny. Většina cesty vede bohužel přes někonečně rozlehlé město. Jak ale zástavba postupně řídne, cesta se začně měnit v projížďku mezi banánovými plantážemi a ananasovými poli. Oboje je však za plotem, takže s lacinou svačinkou a sběrem ovoce nepočítejte. Přímo u vodopádu však žádné občerstvní není, takže není od věci se cestou zastavit na jídlo nebo alespoň koupit něco s sebou.

Místo jednoho vodopádu hned dva

První vodopád nás přivítal hned po příjezdu. Parkoviště je celkem malé, pro motorky tak akorát, s autem už to chce trochu vynalézavosti. Kdo by se ale spokojil s vodopádem hned u parkoviště, udělal by osudovou chybu.

Tenhle vodopád je sice taky fajn, ale nenechte se zmást, hlavní zábava čeká nahoře
Tenhle vodopád je sice taky fajn, ale nenechte se zmást, hlavní zábava čeká nahoře

Ta hlavní zábava totiž čeká asi 10 minut chůze lesní kamenitou cestou vzhůru. Tam se ukrývá hlavní vodopád, na který jsme si už od rána brousili zuby. Je větší, příštupnější, v jezírku se dá koupat a z okolních skal skákat. Nad jezírkem je natažený provaz a z něj visí dva další, ze kterých se dá také skákat. Na skalách je pak několik menších, po kterých se s trochou usilí dá dostat na super místa, odkud si skočit pod vodopád už je tak někdo netroufne.

Zábava pro odvážné

Téměř okamžitě jsme se převlékli do plavek a chystali se do jezírka. Kolemjdoucí Taiwanci na nás ze začátku jen nevěřícně koukali. Na břehu jezírka je dokonce záchranný kruh, navíc přivázaný provazem ke kůlu. To pro případ, že by do jezírka spadl nějaký nemotora a potřeboval zachránit. Taiwanci se totiž vody bojí a nemálo z nich neumí plavat.

Po lanech se dá lézt nahoru a skákat pod vodopád
Po lanech se dá lézt nahoru a skákat pod vodopád

Poté, co jsme vlezli do vody a ukázalo se, že my plavat umíme už Taiwanci nevypadali tak vyděšeně. Když jsme začali lézt po provazech a skákat do vody, nadšeně si nás fotili. Později se k nám dokonce přidala skupinka dalších lidí. Mezi nimi překvapivě i jeden nebo dva Taiwanci.

Nakonec jsme nebyli jediní, koho vodopád přilákal
Nakonec jsme nebyli jediní, koho vodopád přilákal

Příště zkusíme třeba něco náročnějšího a ve větším počtu. Taiwan je plný hor a hory plné potoků a řek, takže je z čeho vybírat.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..