Palm Beach, rozbouřené moře i tichá zátoka

Normální pláže už začínaly být nuda a tak jsme vyrazili na Palm Beach. Kromě toho, že z výšky vypadá jako palma, což je samo o sobě super také leží pod kopcem, ze kterého tu nádheru máte jako na dlani. Aby toho nebylo málo, z jedné strany je oceán, rozbouřené moře a silný vítr, zatímco z druhé strany je zátoka, kde je bezvětří a sebemenší vlnku aby tady člověk pohledal.

Výhled na Palm Beach

Palm Beach, Australia
Palm Beach, Australia

Cesta nahoru sice nebyla zadarmo, ale vzali jsme to zkratkou přes Smugglers track (pašeráckou stezku), takže jsme byli za chvíli nahoře. Díky své velikosti a pozici u pobřeží je sem vidět i daleko z moře. Australané tu proto postavili maják.

Maják u Palm Beach
Maják u Palm Beach

Nejsme však ztraceni (no, možná tak trochu – na cestách 🙂 ) a už vůbec nejsme lodě, takže nás maják zas tolik nezajímal. Na druhou stranu to, že se bylo vidět z velké dálky zároveň znamenalo, že odsud bylo také vidět do dálky. S orientací a identifikací dalších super míst nám naštěstí pomohla měděná deska s popisky.

Vyhlídka Gledhill lookout nad Palm Beach
Vyhlídka Gledhill lookout nad Palm Beach

Vzhledem k tomu, že jsem s klukama neletěl zpátky to Čech a tím pádem se neúčastnil jednodenního stopoveru v Emirátech, nebyl jsem na palmě v Dubaji. Tohle byla tedy bezpochyby největší palma, na které jsem kdy byl. Jedinou její nevýhodou byla absence kokosových ořechů na jejím vrcholku.

S Rombim na vrcholku největší palmy na jižní polokouli
S Rombim na vrcholku největší palmy na jižní polokouli

Naštěstí nejsme trosečníci na pustém ostrově, takže jsme se bez kokosů obešli. Trosečník však těžko skočí do auta a zajede si na kebab do města, tak jako jsme to udělali my. Pokud se tedy někdy rozhodnete ztroskotat na pustém ostrově, raději vylezte na nějakou jinou palmu. Jestli ale chcete na místo s dvěmi nádhernými, naprosto odlišnými plážemi jen pár metrů od sebe a jako bonus výhled na oceán, vyražte na Palm Beach!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..