Lov na krokodýly

Východ slunce už jsme viděli a navíc se nám na něj nechtělo vstávat, od surfingu jsme si chtěli dát pauzu na regeneraci, ale divočina nás začala bavit. A tak jsme vyrazili na výlet k jezeru s krokodýly.

Cesta pro odvážné

Jel jsem já s Márou, Pepou a Kačkou a vyráželi jsme poměrně včas dopoledne. Cesta měla zabrat asi hodinu, ale už nám trochu docházel benzín v tuk tuku. Na začátku cesty ve vesničce Komari se nám podařilo koupit jeden litr v pet lahvi, který jsme hned dotankovali do nádrže, aby jsme mohli pokračovat v cestě. Letmým pohledem do mapy jsme zjistili, že žádná další větší vesnice nás po cestě nečeká a tak jsme pro jistotu vzali ještě jeden a půl litrovou láhev benzínu jako rezervu. Stále jsme ale doufali, že cestou potkáme benzínovou pumpu a podaří se nám natankovat.

Místní pobaveně sledovali s čím se to po cestě snažíme projet
Místní pobaveně sledovali s čím se to po cestě snažíme projet

Po asi hodině cesty jsme odbočili z dálnice, která se vyznačuje tím, že je z asfaltu, na silnici první třídy, která připomíná spíše polňačku. V tu chvíli už nám bylo jasné, že žádnou pumpu nepotkáme. Silnice byla hrbolatá a občas jsme se museli vyhnout protijedoucímu vozidlu. I přes to a přes hrozící nedostatek benzínu jsme se rozhodli pokračovat.

Nakonec jsme se dostali asi 200 metrů od jezera, ke kterému jsme se chtěli dostat. Cesta už byla pro tuk tuk nesjízdná a zpoza ostnatého drátu nás nebezpečně pozorovala černá postava.

Krokodýli pod ochranou armády

Ukázalo se, že stojíme u vojenské základny a černá postava je poměrně milý chlapík, který nám se svým kolegou udělal průvodce. Oba vojáci na nás byli milí a také nám poradili, že na krokodýly je nejlepší vyrazit brzy ráno. My jsme dorazili okolo poledne, takže jsme viděli jen ho*no. Ale za to krokodýlí. Čas od času se ale z vody vynořili krokodýlí oči a čumák, na což nás naši průvodci vždy upozornili. Zážitek bylo ale i to.

Krokodýlí kakání
Krokodýlí kakání

Z hornatého útvaru u jezera byl také celkem fajn výhled a večer se k němu prý chodí napájet sloni, po kterých jsme i viděli prošlapanou cestu. Okolo jezera také kroužili orli, které nás bavilo pozorovat a báli jsme se jich méně než krokodýlů.

Jezero s krokodýly
Jezero s krokodýly

Při loučení s našimi průvodci se Pepa zeptal, kolik tam jezdí turistů a s údivem jsme zjistili, že jsme první. Když jsme si uvědomili, jakou cestu jsme museli absolvovat, vlastně nás to ani nepřekvapilo.


Posted

in

by

Komentáře

Jeden komentář: „Lov na krokodýly“

  1. […] Další výlet byl za krokodýly. Získali jsme tip na jezero, kde mají prý být krokodýli úplně všude. První posádka se ve čtyřech lidech vydala na ono místo. Moc úspěšní ale nebyli, jak Michael napsal v Výlet za krokodýly. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..