Z Elly do Haputale

Cestu do Haputale jsme měli v plánu vlakem. Než jsme se na něj vydali, chtěli jsme si ještě trochu užít Ellu. Náš večerní plán vstát na východ slunce zvládl ale jen Lukáš s Filipem.

My ostatní jsme vstávali až chvíli po tom, co se vrátili. Odměnou za naši lenost nám však byla donesená snídaně. Když jsme se trochu najedli a sbalili, vyrazili jsme na nedaleký Nine Arch Bridge.
image

Některým stačil výhled shora, zbytek se chtěl podívat přímo na most. Na chvíli jsme se tedy rozdělili na dvě poloviny a já s druhou částí čekal dole u mostu na průjezd vlaku, zatímco zbytek party nás pozoroval z protějšího svahu.
image

Čekání jsme si zpříjemnili u stánku, kde někteří z nás pili Colu či Sprite ze skleněných lahví starých jako jsme my samy nebo ještě starších.
image

Vlak dorazil a cestující v něm na nás mávali stejně nadšeně, jako my na ně.
image

Už se ale blížil odjezd našeho vlaku do Haputale, který by nám nestačilo jen vidět ale potřebovali jsme do něj i nastoupit, tak jsme vyrazili na nádraží. Místní mezitím obnovili klasický provoz mostu, když na něm zrovna nejede vlak.
image

Stavili jsme se v Holiday Homes pro naše batohy a cestou na nádraží přemýšleli, jestli jet tuk tukem, nebo jen přidat do kroku, aby jsme vlak stihli. V zápětí okolo nás projížděl autobus, na který jsme zkusili mávnout. Kupodivu nám zastavil a na nádraží nás za pár korun svezl.
image

Po nákupu lístků jsme začali vymýšlet nejlepší strategii na obsazení míst ve dveřích s nejlepším výhledem. Dostali jsme radu vecpat se do dveří co nejdříve, jinak nám místa zaberou místní puberťáci a my z cesty nebudeme mít nic. Puberťáků jsme ale ve vlaku potkali jen pár a tak jsme si cestu vlakem včetně výhledu užili a ani jsme o něj s místními nemuseli moc bojovat.
image

Cestou jsme viděli spoustu čajových plantáží a nádherné výhledy do údolí. Aby jsme měli výhled ještě lepší, zkusili jsme vylézt na střechu vlaku. Předčili jsme tím dokonce i místní mládež, ale zas takový rozdíl to nebyl, takže jsme se vrátili zase do dveří.
image

Po příjezdu do Haputale jsme pocítili, že už nejsme na slunném západním pobřeží a vyzkoušeli jsme si teploty v horách, včetně deště. Milým překvapením byl tuk tukář s českou vlajkou na zadních sedadlech. Jeho služeb jsme ale nevyužili, čekala nás cesta jen kousek pěšky.
image

Pokoje jsme si pronajali v High Cliff, na který jsme měli doporučení kvůli stožáru s žebříkem na střeše, ze kterého je super výhled. Pokoje nic moc a teplou vodu jsme si museli taky odpustit, ale potkali jsme se tam z dalšími dvěma Čechy a výhled stál za to.
image


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..