Zpátky v čase: Bowling ve stylu retro

Někdo chodí po nocích do baru, my jsme si řekli, že radši vyvineme nějakou tu fyzickou aktivitu. Aby jsme to zase moc nepřehnali, volba padla na bowling. Vlastně s tím nápadem přišli holky, kterým jenom super místo na bowling doporučila jejich nová Taiwanská kamarádka. Kterou potkali v baru…

Atmosféra osmdesátek byla fajn, takže jsme si rychle zvykli
Atmosféra osmdesátek byla fajn, takže jsme si rychle zvykli

Nakopli jsme motorky a vydali se na divokou jízdu nočním Kaohsiungem (mapa). Po příjezdu to vypadalo slibně. Venku nás uvítala velká neonová kuželka, podle které jsme místo poznali.

Cesta chodbou ke schodišti do druhého patra, ve kterém se bowling nachází však napovídala, že tenhle zážtek bude nejspíš trochu netradiční. Prošli jsme bránou v čase a ocitli se někde v osmdesátkách.

Když zpátky v čase, tak se vším všudy
Když zpátky v čase, tak se vším všudy

Obuli jsme retro botky, obsadili tři dráhy a začali hrát. První hra nám šla celkem fajn, dokonce padlo i několik striků. Ukázalo se však, že ve některých týmech jsou mezi týmy velké výkonnostní rozdíly. Na další hru jsme tak vytvořili týmy podle výsledků z první hry. Dva nejlepší z každého týmu vytvořili elitní tým, dva uprostřed průměrný tým a ti z týmu, co měli nejnižší bodový výsledek vytvořili tým, který měl jiné přednosti. Já jsem se s Mášou nějakou náhodou stal součástí elitního týmu.

Rasmus přemýšlí jestli hodit zase strike nebo nám dát ještě šanci
Rasmus přemýšlí jestli hodit zase strike nebo nám dát ještě šanci

Další hru jsme tedy brali o poznání vážněji. Zahájil jsem ji tedy hodem, po kterém však koule zapomněla, že má na konci své cesty po dráze taky shodit nějaké kuželky. Později zaměřování kuželek zleva i zprava ještě několikrát zopakovat a nebyl jsem zdaleka jediný. Prostě elitní tým no…

Jediný, kdo se našeho brutálního výkonnostního propadu nezúčastnil byl Rasmus. Ten však neměl půjčené retro botky a hrál ve vlastních bowlingových botách. Takže se to vlastně nepočítá. Nutno říct, že Máša hru zakončil double strikem v desátém kole, čímž si celkové skóre celkem vylepšil.

Lukášovi se ve hře sice dařilo, v lásce se mu však daří lépe, takže se do elitního týmu nedostal
Lukášovi se ve hře sice dařilo, v lásce se mu však daří lépe, takže se do elitního týmu nedostal

Po návratu do 21. století jsme zjistili, že máme celkem hlad. S Mášou a Lukášem jsme vyrazili zpátky na kampus s tím, že cestou něco najdeme a někde se najíme. A když už jsme tak sportovali, podpořili jsme to také zdravou večeří. McDonalds byla prostě jediná otevřená věc po cestě, takže jsme se tam postupně znovu sešli se všemi ostatními.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..