Buenos Aires – „Paříž Jižní Ameriky“

28-29/05/2016

A teď to přichází! Sled článků z cest. Tak se připravte 🙂

První zastávkou bylo Buenos Aires. Vyrážela jsem z RioIV o půlnoci, abych dorazila do hlavního města Argentiny kolem 9h ranní. Tam už mě vyzvedla na Retiru (zastávka autobusů) dobrovolnice z AFS a spolu s klučinou z Belgie, který dorazil pár hodin přede mnou z Mendozy, jsme taxíkem dojeli do hotelu Victory. Tam už pospávala v křeslech skupinka dalších studentů, která dorazila z jiné části Argentiny. Já a Hannah z Dánska jsme se vypravily najít Starbucks (a lékárnu, protože jsem byla pěkně nachcípaná…) a našli jsme… jeden zavřenej.

IMG_3836.JPG
Takhle to vypadá, když je ZAVŘENO. A to nebyl čas siesty,fakt!:D

Rozhodly jsme se vrátit do hotelu a dát si kafe v nějaké kavárně blízko, zvládly jsme zabloudit (dobře, tohle byla moje chyba :D) a pak s pomocí GoogleMaps najít hotel… přesně na opačnou stranu:D. Kafe „to go“ v italské restauraci, hotel a zjištění, že jeden OTEVŘENEJ Starbucks je dva bloky odtud. Smůla.

Sešlo se nás tu sakra hodně. Zhruba 34?! Zbytek přijel autobusem, kterým jsme pak celý týden cestovali, ze západního města Neuquen.

Ubytovali jsme se, šli na oběd a pak měli odpoledne „City Tour“ autobusem. Počasí nám moc nepřálo, takže jsem použila dva balíčky kapesníků na otírání okna a stejně jsme toho moc neviděli… Vylezli jsme ven jen ve čtvrti La Boca, nafotili pár fotek a rychle utekli zase zpět do tepla autobusu. A jelikož už bylo docela pozdě, stmívalo se a venku byla zima… na konci City Tour jsme všichni spali. 😀

IMG_3842.JPG
Obelisk; Avenida 9 de Julio 
IMG_3918.JPG
Výhled při City Tour
IMG_3869.JPG
CA Boca Juniors – argentinský fotbalový klub
IMG_3866.JPG
Jedem Bocaaa (moje rodina je Boca,takže já taky :D)!
GOPR1458.JPG
Klasické barevné baráčky ve čtvrti La Boca.

 

GOPR1449.JPG
Ač za deště, vždycky s úsměvem! 😀

GOPR1395.JPG

GOPR1446.JPG
Já a Lea z Francie 🙂 
GOPR1420.JPG
Turistické obchůdky… 

 

Druhý den jsme měli celé dopoledne volno, tak jsme kvůli počasí zvolili Teatro Colón, obrovský operní dům s komentovanou prohlídkou a můžu vám říct jen jedno – dechberoucí!

IMG_3958.JPG

IMG_3963.JPG

IMG_3967.JPG

IMG_3974.JPG

IMG_3988.JPG

IMG_4001.JPG

IMG_4005.JPG

IMG_4026.JPG

IMG_4024.JPG

IMG_4046.JPG

Trochu se vyjasnilo (čtěte poprchávalo) a tak jsme se rozhodli jít k obelisku, symbolu Buenos Aires a projít se až k prezidentskému paláci Casa Rosada.

 

IMG_4066.JPG
Symbol BA – obelisk. 
IMG_4072.JPG
No a jedna vlastenecká <3 

IMG_4086.JPG

IMG_4154.JPG
#afsargentina. Zleva: Dánsko, Rakousko, Německo, Dánsko, Česko ;P, Dánsko a Švýcarsko! <3
IMG_4049.JPG
Alfajores – a jeden gigantní 😀 
IMG_4052.JPG
Takhle to vypadá v pouliční „pekárně“ 
IMG_4053.JPG
Empanadas #foodporn

IMG_4097.JPG

IMG_4149.JPG
#streetart

IMG_4163.JPG

A nakonec jsme zalezli do tepla Starbucksu, dali rychlé kafe (já na prasáka s dulce de leche, když už jsem v té Argentině) a letěli na společný rychlo oběd – pizzu. Pak už do autobusu a dlouhá cesta na sever.

Původně jsem myslela, že spojít Buenos Aires do jednoho článku i s posledním dnem, ale bylo by toho asi moc 🙂 Tak se zatím pokochejte první částí velkoměsta a můžete se těšit brzy na pokračování. A spoustu přírody!

 

 

 


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..