Cooking lesson

Od našeho kamaráda Amira (u kterého jsme původně byli ubytovaní) a zároveň majitele tuktuku, který máme půjčený, jsme dostali nabídku na cooking lesson.Vyprávěl nám, že je původně z Indie a umí hlavně indickou kuchyni, a tak jsme si řekli proč ne. Domluvili jsme se, že za dva dny večer přijedeme.

Jelikož máme malý tuktuk a nás je 8, museli jsme jet k Amirovi na dvě části. Nejdříve odvezl Michael mě, Evču a Máru a pak jel pro zbytek. Přijeli jsme o nečco později než jsme se s Amirem domluvili a on nám každou chvilku volal kde jsme, ale když jsme konečně dorazili, tak byl rád a hned nás poslal do kuchyně.

Měl pro nás v mrazáku připravené 3 pytlíčky. Jeden s kalamáry, jeden s krevetami a jeden s rybou. Dal nám vybrat co bychom rádi. Evča s Márou rozhodli, že si dáme kalamáry a krevety a jako přílohu hranolky a rýži.

Pustili jsme se do vaření. Mára nejdřiv mačetou loupal brambory na hranolky a pak s Evčou stahovali kalamáry z kůže, vykuchali, nakrájeli a smažili.  

 Mára loupající brambory 

  Evča umývá kalamáry 

 Takhle vypadá jejich páteř ?

   
  

 První chod máme hotový a akorát přijel zbytek ztracených. Pepa se hned šel kouknout do kuchyně a začal pomáhat Amirovi a jeho bratrovi (nebo to byl bratranec? Těžko řict, bylo jich víc a tady jsou snad všichni nějak spříznění) s krevetami a rýží se zeleninou.

Druhý chod je taky hotov a my si spokojeně s (skoro) plnými žaludky, povídáme, zaplatíme a jedeme spát. 

  


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..