Istanbul #3 – Turistické peklo

Jelikož je už celkem pozdě a jsme po celodením chození na výhni celkem znaveni, tak tenhle post pojmu více obrázkově…

Takticky jsme ráno vyrazili dříve abychom toho co nejvíce stihli bez front. První zastávka byla podzemní vodní nádrž (Basilica Cistern), která přinesla příjemné ochlazení. 

 

Následoval největší historický komlex, původní místo, kde žili sultáni Topkapi Palace, který byl vážně obrovský. Za 30TL (tureckých lir) jsme strávili přes 3 hodiny brouzdáním v komlexu a to jsme si ještě odpustili návštěvu harému za 15TL… 

Po namáhavém paláci jsme se vydali doplnit síly do (prý nejlepší) kavárny Coffeetopia, kde jsme si dali zasloužený oběd a samozřejmě kávu. Plni sil jsme to následně namířili do největší mešity, která se podle naší mapy jmenuje Holy Wisdom, ale tady všude píší Ayasofya. Jediná škoda byla, že se část interiéru rekonstruovala, ale i tak to byl nezapomenutelný zážitek. V následujícím odkazu je virtuální foto pro představu.

No a nakonec jsme měli v plánu druhou největší mešitu – modrou, ale mě se zase více líbí turecký název Sultanahmet. Bohužel, ale nekonečný nával turistů, přetrvávající vedro a začínající problémy s gay pride průvodem zlomil naší motivaci a rozhodli jsme se, že dovnitř půjdeme až zítra. Takže aspoň venkovní fotky, první s Blue Mosque je úvodní fotka a druhá je následující.

  

Na závěr ještě vzpomínka na včerejší návštěvu Grand Bazaar.

  


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..