Istanbul- ne moc levně, ale celkem chutně

Jídelní speciál  🙂  s malým zpožděním ehm…

Sladkosti byly všude,  a tak 100x sladší než v česku, tak jsme se rozhodli jen jednou pochutit „twister“ z pistácií, omotaný v něčem provázkovém, na spodku čokoláda, to celé karamelizované…. Nic jiného jsme od tohoto twistříka nedali. 

    
 
   
 Druhý den, jsme se nechali zlákat lákačem do restaurace…. No za mě nic moc -chobotnicový salád (s kyselýma okurkama 😖) a chobotničák byl z plechovky. Luki měl kebab a prý dobrý👍

Ještě naše první večeře. V místní kavárně, kde jsem poprvé musela předvést rukama, že chci jíst a pít 😀 na tuhle specialitu jsem čekala, je to jehněčí pizza, turecký název si už nepamatuji… Bylo to výborné a velice syté 😉 
V sobotu bylo celkem deštivo a zima, takže jsme po dlouhém prolézábí mešit zalezli do jednoho sympatického café/restaurace (jediná restauračka, kde na nás nečíháli vábiteté do podniku) 😊😋

   

    Dali jsme si kebaby.. Já jejich specialitu, hovězí a kuřecí, hummus, hranolky na curry. Luki měl jehněčí kebab s rajčatovou omáčkou a jogurtem, který buď byl zkažení nebo se k tomu nehodil.  

Nejvíc mě vzalo za srdce poslední večeře, kdy jsme se rozhodli, že zkusilme echt místní jídelnu. Byla to nejlepší volba ;). Jídelna, kde si vezmete táci a jedete a vybíráte ze samých pochutin. Zde vidíte zapečené kuřecí na smetaně s žampionama(zavařené) ta jejich kyselost ale měla něco do sebe. Rolky v listě, vevnitř byla asi pohanka a celé to chutnalo jak perník, ale dobré. Nakonec salátek. Měli jsem z toho radost, krásně se najíst a za dobrý peníz 😉 jen se nebát jít mezi místňáky. 

  Nakonec něco o pití 🙂 

Moc se napm líbila kavárna Caffeetopia, jestli někdy budete v Istanbulu ve straré části, určitě stojí za navštívení. Ps. Kafe jsou všude stejně drahé cca 8 lir.

  
 Jediné na čem se dá ušetřit s pitího je kromě vody, která stojí litr za 9 korun, ještě turecký jablečný přeslazený čaj, kterému jsme přišli na chuť až poslední den (čaj mají i k meníčkům v mekáči)  
Závěrečná fotka z hezké kavárny, kde bohužel všehmo bylo hezké, ale jidlo a pití nic moc 😀
 


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..