Vítejte ve světě anime.

Kawaii Tokyo

Každý asi slyšel o anime a manga kultuře v Japonsku. Kdo ale nenavštívil ve večerních hodinách čtvrť Akihabara v Tokyu neví o co přichází. Japonsko a především konkrétně Tokyo je totiž touto kawaii = roztomilou atmosférou poznamenané až až.

Návštěvníka této nepřéhlednutelné ulice čeká zážitek, na který jen tak nezapomene. Například já jsem nedokázal v prvních minutách rozpoznat jestli jsem si někde něco šlehnul a právě prožívám dost šílené halucinace nebo to je všechno ještě realita.

Pokud máte tedy zájem o to pravé anime opojení nebo nevěříte, že 5o letý manažer v obleku může totálně válet ve stepmanii, Akihabara je místo právě pro vás. Kromě výherních automatů, heren všeho druhu a obchodů pro fanoušky všemožných kreslených postaviček je tu i spousta obchodů s elektronikou. Najdete tu nejnovější technické vymoženosti od smartfounů až po prkýnko na záchod, které vám při vykonávání potřeby pustí třeba Mozarta.

Absolutním vrcholem tohohle všeho jsou podle mě Maid Café. Ano, jedná se o menší restaurace, kterých je v Akihabaře asi stejně jako lidí (rozuměj hodně) a v každé z těchto restaurací vás obsluhují Japonky převlečené za služky. Aby toho nebylo málo, tak jejich vystupování je naschvál velmi roztomilé, intonace hlasu vysoká a například při objednávání jídla/pití si dotyčná Japonka vše zapisuje v kleče u vašeho stolu.

Samozřejmě jsme tuto atrakci vyzkoušeli, ale bohužel kvůli zákazu focení se nám podařilo pořídit jen pár na tajňačku. Na závěr jsme ještě dostali dort na účet podniku, protože Honza měl před pár dny narozky. Japonsko je prostě top!


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..