Kuala Lumpur – špinavé velkoměsto nebo jen špatná čtvrť?

Poté, co jsme si užili moderní a čistý Singapur jsme v noci přejeli autobusem do Kuala Lumpur – hlavního města Malajsie. Už na autobusovém nádraží za hranicemi jsme poznali, že tahle země se bude v mnohém lišit. Na nádraží byla špína, na lidech, kteří na něm čekali také, všude na nás pokřikovali překupníci jízdenek, v obchodech se nedalo platit kartou a z pěti bankomatů byli spuštěné dva ale ani jeden z nich nefungoval.

Lístky jsme ale měli koupené předem přes internet a tak jsme sice s půl hodinovým zpožděním ale vyrazili do Kuala. Cesta zabrala asi 4 hodiny a já většinu z ní prospal.

K ránu jsme se ubytovali na hotelu, trochu dospali a vyrazili do města. Chtěli jsme na Petronas Towers a hlavně na skybridge. Prosklený most spojuje dva mrakodrapy a je nejvyšším svého druhu na světě. Když jsme ale k mrakodrapům dorazili, zjistili jsme, že se slaví nějaký svátek, mrakodrapy dnes zavřeli a otevřou je až za týden. To už tu ale nebudeme, škoda, možná někdy příště…

Viděli jsme alespoň hezkou osvětlenou vodní fontánu, která nám v Singapuru dvakrát o pár minut utekla.

image

Ve městě jsme také navštívili trhy, kde se dá koupit snad cokoliv v čele s levným (hnusným a špinavým) oblečením. Přestože se nám s Pepou líbila „kožená“ motorkařská bunda Harley Davidson, nakonec jsme odolali a nic si nekoupili.

Super byl výlet do Jeskyň Batu Caves. Kromě placené prohlídky uzavřených jeskyň hned u stanice metra, která za to zas tolik nestála jsme vystoupali ke chrámu, který byl nejspíš zasvěcen opicím, kterých tam také bylo nepočitatelně. Oproti opicím v Indonésii mi přišli ale ještě drzejší a neomaleně okrádaly turisty. Když ale dostávali jídlo, tak byly celkem přívětivé.

Jen pár kilometrů od našeho hotelu se měl nacházet pavilon s ptáky a spousty papoušků, kteří létají mezi lidmi, sedají na návštěvníky a zobají z ruky. Vyrazili jsme tam časně z rána a viděli spoustu zvláštního ptactva, obrovské pštrosy a chlubící se pávy. Papoušků jsme nakonec také pár potkali ale většina z nich byla  v klecích a ty ostatní na bidélcích a foto s nimi bylo za peníze, které jsme jim nebyli ochotni dát.

image

Daleko víc nadšeni jsme byli odpoledne při návštěvě komplexu akvárií. Po příchodu jsme sice těsně nestihli krmení žraloků ale viděli jsme spoustu jiných vodních příšer a na závěr krmení piraní.

Součástí byl i vodní tunel, kde jsme mohli pozorovat zblízka žraloky, rejnoky a potápěče, kteří je krmili.

Po Kuala Lumpur jsme měli v plánu pokračovat vlakem do Penangu a dále do Thajska. Všechny vlaky tímto směrem byli ale bez nadějně vyprodané (což byl také důvod, proč jsme jeli ze Singapuru do Kuala Lumpur autobusem) a tak jsme trochu zaimprovizovali, pozměnili plány a nakoupili letenky do Bangkoku.

Malajsii jsme opouštěli ve velkém stylu dvěma taxíky s vysmátými řidiči, kteří se cestou honili po dálnici. Celkově na mě ale Malajsie v porovnání se Singapurem působila hodně špinavě a lidé ne tak přívětivě. Možná jsme měli jenom trochu smůlu. Přeci jenom jsme tam strávili jen pár dní a poznali jen část hlavního města.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..