Moon Day Festival

Neboli také Mid-Autumn Festival patří spolu s Čínským Novým rokem a Dragon Boat festivalem mezi tři nejvýznamnější svátky na Taiwanu. Svátek nemá pevné datum, protože je vázán na úplněk blízko podzimní rovnodennosti (tzn. úplněk od 8. září do 7. října). Pro většinu Taiwanců je tento svátek především příležitostí pro setkání s přáteli a rodinou. Takže většinou jedna rodina uspořádá grilovačku a pozve na ní své příbuzné a přátele. Měl jsem to štěstí, že jsem byl pozván na jedno takové BBQ.


Rexe, který mě pozval, jsem poznal na noční cestě autobusem z Taipeie do Kaohsiungu. Když jsem vyrážel na cestu z koleje, úplně jsem nevěděl co čekat. Věděl jsem, že to bude BBQ, ale kdo tam bude a co se bude dít, pro mě bylo velkou neznámou. Cesta metrem trvala asi 20 minut a na zastávce mě vyzvedl Rex se svým kamarádem. Odvezli mě autem do nové, asi 3 km vzdálené, části města. Posezení bylo připraveno v garáži domu, ve kterém bydlí Rex a jeho rodina.Čtvrť, kde se konalo BBQ

Grilovačky se zúčastnilo kolem 20 lidí a většina z nich byli přátelé mých hostitelů. Část anglicky uměla, část ne, nicméně všichni byli velmi přátelští a společnost to byla velmi příjemná.

Grilování v plném proudu
Grilování v plném proudu

Jídla a pití bylo hodně a drtivou většinu věcí jsem zde odchutnal poprvé. K jídlu se pil černý čaj nebo pivo.

Další zajímavou věcí během grilování byla oslava narozenin Rexova otce. Jeho narozeniny připadly na další den po grilovačce, takže jeho přátelé využili tuto příležitost k blahopřání.

Oslavenec a narozeninový dort
Oslavenec a narozeninový dort

Byl to parádní zážitek a Rexovi a jeho rodině ze něj tímto děkuji.


Posted

in

by

Tags:

Komentáře

Jeden komentář: „Moon Day Festival“

  1. Většinu věcí z grilu taky nepoznávám, ale vypadá to dobře! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..