Nha Trang aneb Karlovy Vary po Vietnamsku

Nápisy v azbuce, běloch kam se podíváš a přepálené ceny. Asi tak by se dal Nha Trang shrnout jednou větou. Přesto, nebo právě proto sem spoustu lidí jezdí. Nutno říct, že většina z nich jsou Rusové. Vysoká míra turismu není něco, co by se nám úplně líbilo a něco, kvůli čemu jsme přijeli do Vietnamu, ale nese to s sebou i jisté výhody.

Krom toho, že se na nás místní pokoušejí mluvit rusky taky spoustu z nich umí anglicky. S tím jsme se nesetkali od té doby, co jsme opustili Saigon a troufl bych si říct, že tady se člověk anglicky domluví ještě o chlup lépe. Velkou zásluhu na tom mají právě Rusové, kteří sem nejenom jezdí na dovolenou, ale ve spoustě hotelů a restaurací také pracují. A nejspíš taky vlastní přinejmenším půlku města.

No řekněte sami, poznali byste, že tohle není v Evropě?
No řekněte sami, poznali byste, že tohle není v Evropě?

Vymýšleli jsme, co ve městě dělat, kromě válení se na pláži a napadl nás Water Park Vinpearlland. Podle Tripadvisoru by to měla být 3. nejlepší věc v Nha Trangu, tak jsme se to rozhodli zkusit. Když jsme ale zjistili, že vstupní je v přepočtu asi 600Kč, usoudili jsme, že je to mimo náš buget.

Vrátili jsme se tedy k původnímu plánu a to válení se na pláži. Zpočátku se to zdálo jako nuda. Následovalo však vystoupení místní prodavačky jídla a policie, která se jí v tom snažila zabránit. Když jsme dokoukali zápas, ve kterém místní prodavačka jednou remizovala a jednou vyhrála na plné čáře, skočili jsme konečně do vody. Ona taková koupačka v moři začátkem ledna vůbec není špatná věc. Když si člověk odmyslí všechny ty turisty okolo, tak ona ta pláž tu je celkem pěkná.

Trochu jako v Chorvatsku, ale na Leden dobrý!
Trochu jako v Chorvatsku, ale na Leden dobrý!

Večer jsme se rozhodli na plno využít výhod žhavé turistické destinace. Zatím jsme přežívali výhradně na místní vietnamské kuchyni a městečko, kde běloši pomalu převládají nad domorodými Asiaty byla skvělá šance ke změně. Volba padla na italskou kuchyni a náš první týden ve Vietnamu jsme tudíž zakončili pizzou.

U večeře jsme také zjistili, jak jsme strašně prohloupili. Konečně jsme totiž objevili super článek od Čecha žijícího ve Vietnamu, který má z Nha Trangu dokonce přítelkyni, takže v článku popisuje věci, na které běžný turista sám nepřijde. V článku najdete tipy na restaurace, kavárny ale taky třeba na minipivovar, kde prý můžete strávit celý den a utratíte za to jen 40Kč. My už jsme další celý den bohužel neměli, takže nás tenhle super zážitek minul.


Posted

in

by

Tags:

Komentáře

Jeden komentář: „Nha Trang aneb Karlovy Vary po Vietnamsku“

  1. […] že jsme daleko od Saigonu a utekli jsme všem turistickým nástrahám, zaskočilo nás tohle ruské městečko uprostřed Vietnamu. Dokonce i Vietnamci byli v menšině, ruština obvyklejší než angličtina, všude samej bílej […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..