Ohlédnutí za Singapurem

Singapur – město vyhlášené čistotou, vysokou životní úrovní, vysokými cenami, zákazy a také vysokými proti pokutami. Po příletu na nás udělalo velmi dobrý dojem letiště, které patří k nejlepším z těch, se kterými mám zkušenost, jinak na mě ale město působilo jako jedno z vyspělejších evropských a mnoho superlativů bych nepoužil.

image

Celé město je sice nové, oproti evropským městům je tu mnoho mrakodrapů, které vypadají dobře jak pres den tak v noci, v čele s Marina Bay Sands, u města je obrovský přístav ale jinak jsem si vážně připadal trochu jako v Evropě.

Proč se Singapur takhle vyzdvihuje mi došlo až po příjezdu do Kuala Lumpur, které je o poznání špinavější, zastaralejší a má méně přívětivé obyvatele.

Věc, která mě ale naopak velmi příjemně překvapila, ač jsme o ní vlastně věděl předem je skutečné používání několika úředních jazyků. Singapur má čtyři úřední jazyky z nichž nejpoužívanější je angličtina a čínština. Všechny nápisy a hlášení byla v těchto jazycích a dokonce i lidé mluvili převážně anglicky a když náhodou ne, tak jsme si dopomohli čínsky.

Některé jejich názvy nás ale pobavili, Singapurci například nejezdí metrem ale místo metra mají SMRT.

image

Nějak se nám ale nedařilo vychytat jak dlouho trvají přesuny po městě a tak jsme opakovaně nestihli světelnou show s fontánou před Marina Bay Sands ani u nedalekých umělých stromů. Ty ale naštěstí svítí i v době mimo show tak jsme z toho měli alespoň něco.

image

image

A aby se neřeklo, tak jsme vyjeli i nahoru na vyhlídku z Marina Bay Sands – třech mrakodrapů spojených nahoře lodí s obrovským bazénem. Tedy alespoň někteří z nás, kterým se ráno podařilo vstát. Do bazénu nás ale stejně nepustili… Přesto jsme ale narazili na turistku, která se nahoru vyjela nechat vyfotit v plavkách 🙂

image

image

image

Odpoledne jsme se ale už v plném složení vydali do čínské čtvrti, kde lze koupit snad cokoliv. I tady všichni čínsky mluvící asiaté zároveň mluví i anglicky, což mimo Singapur nepovažuji za obvyklé.

image

Před přesunem do Malajsie jsme nevynechali ani návštěvu botanické zahrady zaměřené na orchideje.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..