První dny na Srí Lance

Na Srí Lanku jsme s Vendy dorazili o den dříve, než zbytek party a tak jsme měli trochu času na sebe a analýzu vnitropolitické situace.

Byli jsme dopředu varováni, že se na letišti dá platit jen v amerických dolarech a všichni se nás budou snažit okrást. Všechno ale nakonec vypadalo celkem normálně, až na pračky a ledničky, které jsem v dutyfree nečekal.

Za pár rupií jsme pořídili lokální sim karty, odmítli jednoho taxikáře, který nám poměrně slušně nabídl odvoz do Colomba a vyrazili na vlak. Ukázalo se, že nádraží je sice u letiště, ale od příletové a odletové haly je na něj potřeba dojít ještě asi dva kilometry.
image

Kousek jsme šli pěšky, ale zbytek cesty jsme se svezli tuk tukem. Tuk tukář původně chtěl 200 rupií (40 Kč), nakonec jsme se však dohodli na 130 (26 Kč). Na nádraží jsme se dozvěděli, že vlak jede až za hodinu a tak jsme si šli koupit na svačinu banány a zbytek času strávili s místními kluky, kteří nás okukovali a pokřikovali na nás už, když jsme přicházeli na nádraží.
image

Za vlak do Colomba jsme dali příjemných 30 rupií (6 Kč) a asi za hodinku dojeli na vlakové nádraží, vedle kterého je i autobusový terminál, ze kterého jezdí autobusy do Arugam Bay, což je naše cílová destinace.
image

Původně jsme měli v plánu jet přes noc vlakem v posteli do Batticaoly a ráno dojet kousek autobusem do Arugamu. Všude byl dost zmatek, ale nakonec jsme zjistili, že postele ve vlaku už jsou obsazené, tak jsme se rozhodli jet nočním autobusem přímo do Arugam Bay.

Asi hodinu jsme chodili sem a tam a všech se ptali odkud a v kolik autobusy do Arugam jezdí. Dostávali jsme různé a často i protichůdné informace, ale nakonec se nám podařilo najít budku, ve které nám prodali lístky a řekli v kolik náš autobus jede. Domluvili jsme se s nimi, že 15 minut před odjezdem přijdeme k budce a oni nás k autobusu odvedou.
image

Zašli jsme na večeři a protože nám zbylo ještě trochu času, půjčili jsme si svítící labuť a chvíli se projížděli po řece.
image

Před Srí Lanskými autobusy nás všichni varovali, ale diskotéka hrála asi jen do půlnoci a stejně jsme byli tak unavení, že se nám podařilo většinu cesty prospat.
image

Do Arugam Bay jsme dorazili akorát na krásný východ slunce, po kterém jsme se ještě chvíli váleli na pláži a když začalo pálit sluníčko, vydali jsme se hledat ubytování.
image

Za domečky přímo u pláže chtěli nesmysl, kousek dál bylo plno, ale místní mladík nás dovedl ještě kousek dál, kde byl akorát poslední pokoj pro dva, tak jsme ho vzali a šli se trochu dospat.
image

Odpoledne jsme ještě sehnali přechodné ubytování pro ostatní, aby po příjezdu nemuseli nic řešit a zkoukli pláž. Pláž byla stejně super jako ráno a opět jsme viděli pár surfařů.
image

Ostatní dorazili asi v 9 večer, tak jsme se s nimi akorát pozdravili a šli jsme spát.


Posted

in

by

Komentáře

Jeden komentář: „První dny na Srí Lance“

  1. […] Michael pěkně a více prakticky popsal První dny na Srí Lance. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..