Srí Lanská divočina v čele se slony

Srí Lanka a především Arugam Bay a jeho okolí, to je hlavně surfing. Ale když už nám to na prknech ve vlnách začalo jít, dostavila se únava. Vyrazili jsme pro změnu do přírody a tak trochu jsme doufali, že uvidíme slony.

Máme jen jeden tuk tuk, takže jsme museli vyrazit na dvakrát, přičemž já jsem byl součástí druhé skupinky. Cesta nám zabrala asi 40 minut, po kterých jsme s nadšením minuli značku „pozor sloni“ u kraje silnice.

Stačilo už jen pár dalších chvil a po pravé straně, jen pár metrů od silnice jsme spatřili divokého slona. Jen tak v klidu se nerušeně pásl, občas po nás hodil okem a když mu přišlo, že na něj koukáme už příliš dlouho, tak majestátně odkráčel.
image

Šel podél silnice, takže jsme si ho mohli prohlédnout ještě jednou z tuk tuku, když jsme okolo něj projížděli. Pokračovali jsme dál na nedalekou horu s vidinou výhledu na krajinu. Když jsme dorazili k jejímu úpatí, čekalo nás nespočet kamenných schodů. Úspěšně jsme je ale zdolali a výsledek stál za to.
image

Viděli jsme nádhernou krajinu, které dominovalo jezero, ke kterému sloni a další divoká zvířata chodí pít. Rozhlíželi jsme se po krajině, až najednou v dáli zapadalo slunce za pohoří kdesi ve vnitrozemí.
image


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..