Střípky prvního týdne

Potřebuju se trochu vypsat. Tak mi snad odpustíte trochu víc deníčkovej příšpěvek, ve kterém shrnu jak probíhal můj první týden v jiném světě.
Zároveň chci všechny poprosit – kdybyste odhalili nějakou chybičku, ať už gramatickou nebo nějakou nepřesnost ve slovosledu, piště do komentářů. Budu jen ráda!;) Jsem na tohle docela puntičkář a už teď je to pro mě těžké psát úplně čistě bez chyb, když už i přemýšlím česko-anglicko-španělsky. Ups.

Máme tu letní prázdniny. Svítí sluníčko a venku teplota vyšplhá až ke 32°C.

IMG_1800.PNG
Ten déšť je jak za odměnu! ^^

Zatím je čas na poklidný start dne s dobrou snídaní a litrem maté k učení… uvidíme jak to bude dál.

Dopoledne strávené s Duolingem, učebnicí španělštiny, anglicko-španělským google překladačem, sem tam mrknu na zdejší dialekt a tak nějak uplynou 3-4 hodiny, ani nemrknu.

IMG_1798.JPG
Když má člověk maté, učení jde rozhodně líp.

 

IMG_1794.PNG
Dialekt, jajaj. Jseš bombón? 😉

Oběd vaří maminka, která se po 12 h vrací ze svého obchůdku (je návrhářka,heh… mě to nějak pronásleduje ;)). Agus – hostitelská ségra pak přichází kolem 13h. Sedáme ke stolu a já se soustředím. Člověk musí být opravdu v pozoru… ale kontext většinou chytám. A rozumím tak každému desátemu slovu.

IMG_1780.JPG
Masíííčko aneb hlady tu fakt netrpím. 

Na řadu přichází siesta. Znamená to zatáhnout žaluzie a spát, ve většině obchodech je také zavřeno, většinou tak do 16h. Na to si já moc zvykat nechci, neboť… no kdo mě zná, pochopí. A hlavně jsem si jí už jednou hezky dala, tvrdě spala 4 hodiny a pak nespala v noci. Nenene!

IMG_1783.JPG
Lepší místo siesty zajít na kilo zmrzliny s exchange studentkama ! #anotherfatstudent #afs

Odpolední/večerní program je různý… už jsem byla na dvou oslavách 18tin (výhoda toho mít ségru stejného věku^^), prošla město, poznala další exchange studentky (<3!!), zkusila café solo v Junior B a v Havanně (něco jako náš Starbucks) frappé Dulce de leche, vypila sakra hodně maté a dvakrát jsem byla i běhat s Agus (to jde ale jedině večer,protože v tomhle vedru – to nechceš).

IMG_1812.JPG
Kostely tu mají pěkný 🙂
IMG_1810.JPG
Na kafíčku. A koukali na mě jak na blázna, když jsem pila černý kafe (jakože bez mlíka?!) a bez cukru (jakože cože?!! – do cappuccina si holky daly aspoň dva,jajajaj.)
IMG_1787.JPG
A vedle rodiny a kamarádek Agus tu mám tyhle krásky! <3 Turecko, Thajsko, Německo, Dánsko, Finsko a samozřejmě Česko ^^
IMG_1807.JPG
Sluníčko, vedro, ségra a procházka po městě. 
IMG_1841.JPG
Havanna a frappé needed! 

Večer (to znamená kolem 22h) sedáme ke stolu i s tátou. Máme k večeři většinou všechno možné co zbylo z předchozích jídel. Jíme, povídáme (spíš oni povídají a já se snažím koncentrovat co to jen jde) a pak odpadám totááálně vyčerpaná a nejvíc ze všeho si přeju, abych se další den probudila a uměla španělsky! A aby mi nepřipadalo divné, že tu prostě vyslovují  yo jako [žo].

A víte co mě nejspíš čeká zítra? Asado ! <3


Posted

in

by

Tags:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..