Za klokany!

Když už jsme klokany jedli, řekli jsme si, že by jsme je také mohli vidět živé. Jen kousek za Sydney je oblast, kde je údajně klokanů hafo a tak jsme neváhali a druhý den ráno sedli do auta a vyrazili. Cestou jsme akorát zastavili na jídlo, zašli jsme do Thajské restaurace a dali jsme si Pad Thai. Trochu sranda jíst v Austrálii asijskou kuchyni. Alespoň jsem zavzpomínal na Bangkok. Pak už ale jenom v rychlosti kupujeme mrkve a banány, aby jsme měli klokany na co nalákat, sedáme do auta a vyrážíme do Morissetu.

Hned jak jsme dorazili, bylo na první pohled jasné, že jsme na správném místě. Na louce už bylo spoustu dalších lidí a jedné, čeho tam bylo víc, byli právě klokani! Byli všude – malí, velcí, ležící, stojící, skákající nebo odpočívající na trávě.

Pomalu jsme se přesovali od auta na louku a jedli banány, o kterých jsme věděli, že klokani rádi jedí jejich slupku. To je mimochodem nesporná výhoda oproti drzým opicím, které jsme potkali na Taiwanu, v Indonésii, Malajsii i Thajsku. Opice chce banán celý, chce ho hned a dá vám to jasně najevo. A potom co snědí vnitřek slupku zahodí. To klokani jsou takový roztomilí ušáci, kteří rádi počkají až banán dojíte a pak si pochutnají na slupce.

Na Rombiho dokonce stáli klokani poslušně ve frontě
Na Rombiho dokonce stáli klokani poslušně ve frontě

Ok, tak zas tak trpěliví nejsou. Hned co jsme se přiblížili k louce na mě a Rombiho naběhli dva největší klokani v okolí a začali se dožadovat krmení. Rombiho jeden kopnul, mě zase škrábnul drápem, takže jsme bleskurychle narvali celé banány do pusy a slupky odevzdali.

Jsou to prostě zajíci ušáci
Jsou to prostě zajíci ušáci

Zejména menší klokánci jsou však nesmírně přítulní, nechají se hladit krmit. Jednoho z nich se mi dokonce povedlo naučit podej pac. A nebo jsem si to alespoň myslel 🙂 Někteří z nich jsou poměrně plaší a když se k nim člověk příliš přiblíží odskáčou do bezpečí. Další jsou však oprsklí a když nemají co jíst, doskáčou si k nejbližšímu turistovi, o kterém si myslí, že má něco k snědku. V kombinaci s ustrašenými návštěvníky z Asie je to pak poměrně komická podívaná.

Erika ze začátku radši všechno pozoruje z povzdálí
Erika ze začátku radši všechno pozoruje z povzdálí

Je mi záhadou, jak takový živočišný druh vůbec mohl vzniknout. Jako nejpravděpodobnější se mi zdá možnost křížením zajíce a lamy. Ten první zajíc ale musel mít nejspíš víc odvahy, než celá severní polokoule dohromady.

Mrkev chroupe stejně jako králíci u nás
Mrkev chroupe stejně jako králíci u nás

Chtěl jsem si jednoho odvézt s sebou, ale usoudil jsem, že úředníci na imigračním by proto asi pochopení neměli. Jeden sice vypadal, že by klidně naskočil do auta na zadní sedadlo a vydal se s námi na výlet, s těžkým srdcem jsme ho však nechali s ostatními ušáky na louce.


Posted

in

by

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..